O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne nr 6 Zgromadzenia sióstr Misjonarek Świętej Rodziny mieści się  na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku przy ulicy Zielnej 16. Działalność oświatową Siostry podjęły już wiele dziesiątków lat temu ( pierwsze ślady pracy sięgają okresu II wojny światowej) to budynek przedszkolny, z małymi zmianami, w obecnym kształcie stoi blisko 20 lat.

Obecnie w przedszkolu bawi się, uczy, nawiązuje przyjaźnie i znajomości oraz wypoczywa ok 130 dzieci w 6 grupach wiekowych. Każda z grup ma swoją sale, o którą dba i, w której miło spędza czas. Są to;

Sala 4 – latków  “Pszczółek”.

Sala 3 – latków “Zajączków”

Sala 5 – latków “Sówek”

                         

Sala 6 – latków “Smerfów”

i sala 4 – latków “Motylków”

Łazienki:

Oprócz poszczególnych sal, każda z grup może korzystać z sali teatralnej. W szczególności przeznaczona jest ona na przedstawienia teatralnie, występy dzieci, i wspólne świętowanie różnorodnych uroczystości przedszkolnych, Wykorzystywana jest ona również do zajęć dodatkowych takich jak rytmika, taniec i gimnastyka.

Przedszkole posiada do swojej dyspozycji również kaplicę Sióstr Misjonarek, gdzie odbywają się przedszkolne Msze Św., czy spotkania całego przedszkola na wspólnej modlitwie z okazji różnych uroczystości. Również każda z grup, raz w tygodniu, zanosi swoje prośby i przez ucałowanie jej relikwii, poleca się szczególnej opiece Matki Bolesławy – patronki przedszkola.

Do dyspozycji przedszkolaków jest również duży plac zabaw, gdzie dzieci mogą się wybiegać, wyskakać, pograć w piłkę czy ćwiczyć swoją sprawność na zjeżdżalniach, huśtawkach czy tunelach. Największym powodzeniem cieszy się jednak duża, dobrze wyposażona piaskownica.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Nasi rodzice mogą porozmawiać z nauczycielami czy załatwić “swoje sprawy” w pokojach specjalnie do tego przygotowanych czyli: 🙂

SONY DSC

SONY DSC